Save Preloader image

0%

Samochód na wesele – z kierowcą czy bez?

auto do ślubu z kierowcą czy bez

Wynajem auta na ślub to jeden z tych elementów jego organizacji, który zwykle nie jest bardzo czasochłonny i trudny. Młode pary najczęściej wiedzą, czy chcą auto retro, pojazd zabytkowy, dorożkę czy na przykład szybkie BMW, luksusowe Porsche czy designerskie Audi o sportowej sylwetce. Więcej wątpliwości pojawia się jednak, gdy nie wiem, kto ma być kierowcą ślubnym. W tym artykule rozważamy różne możliwości wraz z ich zaletami i wadami!

Jechać samemu czy wypożyczyć auto z kierowcą?

Przede wszystkim warto upewnić się, czy wypożyczalnia udostępnia auta bez kierowców lub też czy ma opcję wynajęcia szofera. Znaleźć można zarówno takie opcje, gdzie auto jest wynajmowane wyłącznie z kierowcą, jak i takie, gdzie firma zupełnie nie oferuje usługi szoferki. Jeśli ma obie możliwości, dobrze jest przeanalizować plusy i minusy obu z nich.

Samochód z szoferem to przejaw elegancji, luksusu i prestiżu, ale też niebywała wygoda. Przede wszystkim młodzi tego dnia są zestresowani i w niedoczasie – oddelegowując część zadań innym, można pozwolić sobie na chwilę wytchnienia. Co więcej, gdy prowadzi kierowca, w trakcie podróży można ze sobą porozmawiać, ustalić plan wydarzeń czy zrobić wyjątkowe zdjęcia w nowej roli – nowożeńców!

Rezygnując z wynajmu samochodu z kierowcą i jadąc samodzielnie lub powierzając to zadanie świadkom, można oczywiście nieco zaoszczędzić – płacimy wówczas tylko za wynajem limuzyny, bez opłacania usługi kierowcy i godzin jego pracy. W związku z tym, że dzień ślubu zwykle jest niesamowicie napięty, można zyskać ogromną mobilność i dostosowywać wypożyczony na ślub samochód do pokonywania wszystkich niezbędnych tras.

Kolizja wypożyczonym autem – co z ubezpieczeniem?

Wynajem auta do ślubu nierozerwalnie wiąże się z koniecznością uiszczenia ubezpieczenia. Najczęściej wypożyczalnie aut przedstawiają cenę, w którą wkalkulowana jest składka ubezpieczeniowa OC i AC. Jeśli więc dojdzie do kolizji z winy kierowcy – nie ma problemu co do poniesienia konsekwencji finansowych. Po kolizji wypożyczonym autem odpowiedzialność za naprawy spoczywa na ubezpieczalni – oczywiście w ramach obowiązującej polisy.

Jeśli z kolei samochód ślubny będzie uczestniczył w zdarzeniu z winy innego kierowcy, niezbędne jest wezwanie policji i spisanie właściwych oświadczeń, a także zawiadomienie wypożyczalni. Pozwoli to na dochodzenie odszkodowania i podjęcie odpowiednich kroków formalnych. Co więcej – renomowane wypożyczalnie aut na ten wyjątkowy dzień zwykle nie zostawiają młodych w opresji i oferują korzystne rozwiązanie, udostępniając inny samochód w zamian.

Kto powinien być kierowcą ślubnym?

Wynajęcie samochodu wraz z kierowcą sprawia, że tutaj nie mamy już dylematu. Jeśli jednak jedziemy własnym autem albo wypożyczamy na ślub i wesele luksusowe samochody, auta retro czy sportowe samochody klasy premium, należy spośród bliskich wskazać kierowcę. Może to być pan młody, panna młoda, świadek lub świadkowa – wówczas mogą jechać jednym autem w czwórkę. Nie wyczerpuje to też innych możliwości. Niekiedy młodzi decydują się, by pojazdem kierował tato, brat albo wprawiony w jeździe znajomy. To kwestia indywidualna i nie ma tutaj reguły. Kluczowe jest, by kierowca posiadał prawo jazdy.

Wynajem samochodów do ślubu – dlaczego warto?

Wynajem zabytkowych samochodów na ślub cieszy się dużą popularnością – szczególnie w przypadku par, które postawiły na wesela tradycyjne, rustykalne i boho. Wybór tych stylowych samochodów zwykle obejmuje usługę wraz z szoferem. Jeśli wesele jest z kolei nowoczesne, minimalistyczne lub glamour, w tym najważniejszym dniu lepiej zdecydować się na możliwość wynajmu aut luksusowych – np. Mercedea AMG, Forda Mustanga GT, kabrioleta Audi, Porsche, BMW czy Maserati. Jadąc wypożyczonym samochodem premium nie trzeba martwić się o jego mycie, sprzątanie we wnętrzu czy dekorowanie – zwykle zajmuje się wszystkim firma wynajmująca, zgodnie z ustaleniami.

Co więcej, dociera we wskazane lokalizacje o umówionej porze – w przypadku, gdy usługa obejmuje wynajęcie kierowcy lub też młoda lub pan młody (bądź też świadkowie) odbierają samochód z wypożyczalni. Rozwiązanie to daje więc sporą wygodę. Jest też szansą na spełnienie marzenia – wyjątkowe auta cieszą oko i dla fanów motoryzacji przejażdżka nimi to nie lada gratka!

Podobał Ci się artykuł? Zostaw nam ocenę!
[Ocen: 0 Średnia: 0]